Fundacja WOŚP wsparła Oddział Pediatryczny - Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej

Fundacja WOŚP wsparła Oddział Pediatryczny

Oddział Pediatryczny Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Mińsku Mazowieckim otrzymał od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy aparat USG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor i dwa pulsoksymetry.

Wystąpiliśmy do Fundacji z prośbą o przekazanie sprzętu medycznego, którego brakowało w Oddziale Pediatrycznym. We wrześniu ubiegłego roku otrzymaliśmy pismo informujące o zamiarze przekazania w darze sprzętu zakupionego ze środków zebranych w ramach 24. Finału WOŚP, natomiast kilka tygodni temu dotarł do nas aparat USG, lokalizator naczyń krwionośnych, kardiomonitor i dwa pulsoksymetry.

Przekazany aparat USG typu MyLabSix wyposażony w 3 głowice: microconvex, liniową oraz convex będzie wykorzystywany do diagnozowania naszych najmłodszych pacjentów m.in. do wykonywania takich badań jak: usg tarczycy, jąder, brzucha, węzłów chłonnych, jamy opłucnej, usg przezciemiączkowe. Wykonywanie tych badań przez lekarzy bezpośrednio w oddziale znacznie przyspieszy diagnostykę.

Lokalizator naczyń krwionośnych to urządzenie, które jest niezwykle pomocne w codziennej pracy naszych pań pielęgniarek. Pomaga znaleźć niewidoczne żyły, co  jest szczególnie trudne u małych dzieci.  

Otrzymany kardiomonitor typu uMEC12 jest dodatkowo wyposażony w: rejestrator temperatury, tętna, saturacji, oddechu, zaawansowane oprogramowanie do analizy pomiarów nieinwazyjnego ciśnienia krwi i częstości pracy serca, system alarmowy pozwalający na dźwiękową i wizualną sygnalizację stanów alarmowych.

Pulsoksymetry będą wykorzystywane w pracy codziennej do pomiaru wysycenia krwi tlenem metodą nieinwazyjną.

Wartość  przekazanego przez WOŚP w bieżącym roku sprzętu medycznego to blisko 120 tys. złotych.

Otrzymany sprzęt usprawni pracę i znacząco wpłynie na poziom wykonywanych usług medycznych Oddziału Pediatrycznego.

 

  • USG
  • kardiomonitor
  • lokalizator
  • pulsoksymetr

Dodatkowe informacje